Szkoła Podstawowa nr 31 w Zabrzu

Warto być dobrym

Akcja "Warto być dobrym"

 

                                                

       Nasza szkoła SP31 w Zabrzu razem z 1500 innymi placówkami z całej Polski, bierze udział w akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO.
Jest to unikalne i innowacyjne przedsięwzięcie, które łączy w sobie promowanie wśród dzieci dobrych postaw.
Akcja ta, to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca w dzieciach dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat.
       Od początku roku szkolnego  dzieci rywalizują w spełnianiu dobrych uczynków do końca roku w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku dzieci pod okiem wychowawcy będą wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły zostanie rozlosowany rower.

 

        

 

Poniżej znajduje się film dotyczący naszej akcji:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=s8Tx6LLZjoM

 

 

Finał Akcji " Warto być dobrym"

 

 

 

              W tym roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja ”Warto być dobrym” pod patronatem Stowarzyszenia „ Przyjazna Szkoła”. Do akcji przystąpiło 97 uczniów, którzy postanowili wypełniać zadania wynikające z reguł akcji , czyli działać na rzecz rodziny, kolegów, środowiska, przyrody. Spośród nich nauczyciele wspólnie z dziećmi wybrali tych, którzy  najbardziej zaangażowali się w akcję. Na zakończenie w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły odbyło się losowanie nagrody –roweru górskiego. Szczęśliwcem okazał się uczeń klasy III b Paweł Pyryt.

         Po opadnięciu emocji przeprowadzono wywiad  ze szczęśliwym i zaskoczonym zwycięzcą , który powiedział: „ Dzień dobry wszystkim. Kilka miesięcy temu w naszej szkole rozpoczęła się akcja „Warto być dobrym”. Nasza pani zachęcała nas do udziału w tej akcji. Postanowiłem to zrobić. Poza tym w mojej rodzinie mówi się, że dobroć wraca do człowieka jak bumerang. Chciałbym, żeby wszyscy moi koledzy byli dobrzy dla siebie wzajemnie, dbali o swoich bliskich i o wszystko co nas otacza, bo warto być dobrym.

        W naszej szkole nauczyciele dbają o to, aby uczniowie zawsze zachowywali się właściwie i byli dobrzy dla ludzi , zwierząt oraz dbali o środowisko , które nas „żywi”. Uczymy  ich, że czyste środowisko to zdrowa żywność, a dzięki temu i my jesteśmy zdrowsi. Od lat dbamy o innych, o czym świadczy nasz udział w wielu akcjach charytatywnych. Należą do nich min.: zbiórka baterii, korków,znaczków, góra grosza, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, adopcja serca, adopcje psa, zbiórka dla dzieci ze Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych Amarii, i dla ubogich rodzin. Pamiętamy nie tylko o ludziach, ale również o zwierzętach i przyrodzie.  

Warto_byc_dobrym_(2)
Warto_byc_dobrym_(3)
Warto_byc_dobrym_(4)
Warto_byc_dobrym_(5)
Warto_byc_dobrym_(6)
Warto_byc_dobrym_(7)
Warto_byc_dobrym_(8)
Warto_byc_dobrym_(9)